Kócsújfalu miséző hely

A Szent István király kápolna épületét Gulyás Béla egykori tiszafüredi káplán ajándékozta az egyháznak az 1970-es években. Tiszafüred fíliája. A XX. század elején 1800 lelket számláló tanyavilág évi 3 miséért folyamodott az érsekséghez. A szentmisék minden második vasárnap egy magánháznál voltak megtartva.
1992-ben elhatározta a város és az egyházközség, hogy kápolnát épít Kócsújfaluban, melyet a kitelepítettek emlékkápolnájának szántak.
Az alapkőletétel 1994-ben megtörtént. Az emlékkápolna alapjainál egy feszületet állított az egyházközség és a falu lakossága 2011. november 1-re.

Kócsi kápolna belső

Kócsújfalu kereszt

Szentmisék minden páratlan hét vasárnapján 08,30 órakor, kezdődnek. Harangozó Magyar Péter, telefonszáma: 36-70-3584657